przejdź do treści wpisy

Co powinien kupić biegacz

Za naszych szkolnych czasów królowały stopery, którymi najzagorzalsi fani potrafili mierzyć wszystko. Dzisiaj zwyczajny stoper to najwyżej zabawka dla dzieci.

W erze GPSów, trackerów i powszechnej umieszczenia biegacze wymagają dużo więcej niż jedynie główny pomiar czasu.
Każdy telefon posiada sposobność wgrania oprogramowania sportowego – najpopularniejsze jest prawdopodobnie teraz Endomondo, niemniej jednak istnieje również dużo konkurencyjnych marek. Po zainstalowaniu i założeniu konta możemy zabrać telefon na każdy trening – czy to w kieszeni czy na specjalnym uchwycie. Pozytywną właściwością telefonu z programem śledzącym jest sposobność jednoczesnego słuchania muzyki, co ułatwia utrzymanie tempa. Co mierzy większość trackerów? Czas, średni czas, dystans, przewyższenia, trasę na mapie, ilość spalonych kalorii, tempo. 
Druga opcja to zegarek do biegania. Nie mówimy tu o codziennym zegarku, ale o produktach dedykowanych, prawdziwym zegarku sportowym. Ma on wgrany taki sam program, jak na telefon komórkowy. Umożliwia, zatem śledzić takie same informacje. Co więcej poprzez odwrotną stronę tarczy jest w stanie zbierać informacje o naszym pulsie, a zatem i oddychaniu tlenowym i beztlenowym, długu tlenowym itd. Są to już bardziej efektywne dane. Złą cechą zegarka jest brak muzyki, co można nadrobić zabierając ze sobą odtwarzacz mp3. 
Na początku przygody z bieganiem telefon z właściwym trackerem powinien usatysfakcjonować większość użytkowników. Gdy zaczynamy myśleć poważniej o tym sporcie, realizujemy się do zawodów albo trenujemy powinniśmy zainwestować w zegarek, pełniący jednocześnie funkcję pulsometru.

Zobacz więcej: spodenki do biegania 2w1.

admin kategoria: Bez kategorii dnia 30 Marzec 2017 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze