przejdź do treści wpisy

Etapy prawidłowego pozycjonowania stron

Z całkowitą czyli stu procentową pewnością właściwie każdy z nas korzysta regularnie z wyszukiwarek internetowych. Nie ma przecież łatwiejszego oraz dodatkowo szybszego sposobu na znalezienie intrygujących nas informacji w internecie. Bez wątpienia, możemy mieć zapisane setki stron i zakładek, niemniej jednak w żaden sposób nie rozwiązuje to problemu.

Jak widać, czy to się nam podoba czy nie, jesteśmy skazani na korzystanie z wyszukiwarek. Oczywiście, nie jest to złe rozwiązanie. Całkiem przeciwnie: jak już wspomnieliśmy dzięki takim wyszukiwarkom możemy wyszukać ciekawe nas treści w mgnieniu oka. Skąd jednak dana wyszukiwarka wie co nam zaproponować? Warto zapoznać się z takimi pojęciami jak page rank, pozycjonowanie stron oraz dodatkowo seo by lepiej zrozumieć sposób działania współczesnych wyszukiwarek internetowych.
W teorii, to która strona znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania zależy od tego, jak dobrze jej treść odpowiada na żądaną przeze mnie frazę. Przykładowo, jeśli poszukujemy dobrej restauracji w naszej okolicy, to musimy wprowadzić odpowiednie zapytanie. W odpowiedzi wyszukiwarka poda nam listę pasujących rezultatów. Skąd jednak program wie, że restauracja A powinna być wyżej na liście wyszukiwań niż restauracja B? Wszystko sprowadza się do jakości treści znajdującej się w danej witrynie internetowej. Roboty wyszukiwarek, to specjalne programy które zbierają dane ze wszystkich dostępnych miejsc w internecie i je należycie indeksują. O ile tekst może się wydawać wartościowa, to jest lepiej widoczna dla kodów indeksujących. Oczywiście, dzięki zabiegom optymalizacji witryny internetowej pod względem wyszukiwarek (w skrócie: seo) właściciel może pozyskać lepszą widoczność, a co za tym idzie pozycję w wynikach wyszukiwania. Nie powinno się chyba tłumaczyć, że im bardziej widoczna i popularna jest dana strona www, tym więcej ewentualnych klientów i czytelników ją odwiedza. Nic więc dziwnego, że linkowanie, optymalizacja witryny, oraz inne usługi mające na celu rozpowszechnianie strony w sieci są tak popularne.
Polecana strona: https://wartoczytacciekawostki.wordpress.com/2016/11/03/samodzielne-dzialania-seo.

admin kategoria: Bez kategorii dnia 31 Sierpień 2017 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze