przejdź do treści wpisy

Kiedy potrzebny Ci pojazd zastępczy

Zgodnie z panującymi przepisami, każda osoba poszkodowana ma możliwość ubiegać się o przyznanie auta zastępczego. Auto zastępcze będzie służyło, aż do czasu zupełnej naprawy uszkodzonego auta poszkodowanej osoby w wypadku samochodowym. Jeszcze parę lat temu samochód zastępczy Bydgoszcz przysługiwał jedynie dla osób, które miały pracę wymagającą poruszania się własnym autem.

W teraźniejszych czasach samochód osobowy jest uważany za w pełni podstawowe wyposażenie każdej rodziny. Nie musicie zatem specjalnie udowadniać potrzeby posiadania auta osobowego, aby posiadać prawo do uzyskania zastępczego pojazdu. Proponowane auto zastępcze Bydgoszcz jest dobrej klasy , a oprócz tego w dobrym stanie. Nie jest to więc najwyższa półka, niemniej jednak to auto spokojnie pozwoli wam bezpieczne i sprawne przemieszczanie się po polskich drogach. Wszystkie opłaty powiązane z wypożyczeniem auta zostaną poryte przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Nie musicie zatem obawiać się narażenia na ogromne koszty sprawcy, gdyż to nie będą jego środki finansowe. Oczywiście pośrednio później on za to zapłaci wyższym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Nie musicie natomiast obawiać się, że poniesione koszty powiązane z uzyskaniem przez was auta zastępczego znacząco nadwyrężą jego domowy budżet.

Pojazd zastępczy Bydgoszcz przysługuje wam na nieszczęście tylko na okres naprawy waszego auta osobowego w warsztacie. Warto ze starannością pilnować tego terminu, gdyż ubezpieczyciel na pewno upomni się o dokument potwierdzający datę odebrania naprawionego samochodu osobowego z  warsztatu. Każdy dzień zwłoki z oddaniem samochodu zastępczego na nieszczęście będzie obciążał was finansowo. Ubezpieczyciel zapłaci za okres wypożyczenia samochodu zastępczego tylko do dnia odebrania przez was naprawionego auta osobowego. Warto więc ze starannością przestrzegać tych terminów, aby wasze przeoczenie lub zaniedbanie nie skończyło się zapłaceniem kilkuset albo wręcz kilku tysięcy złotych za nic. Wielu kierowców najpierw decyduje się na oddanie samochodu zastępczego, a dopiero później wybierają się do warsztatu po własny samochód osobowy. Przestrzegając tej kolejności na pewno nie zapomnicie o obowiązku natychmiastowego zwrotu zastępczego auta osobowego.

Sprawdź również informacje na stronie: auto zastępcze Bydgoszcz.

admin kategoria: Bez kategorii dnia 22 Luty 2019 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze