przejdź do treści wpisy

Masaż leczniczy, zalety

Dylematy z układem kostnym i stawowym mogą zdarzyć się nam w każdym wieku. Najczęściej są one wynikiem złamań czy także powikłań spowodowanych przeciążeniem pewnych partii ciał, niemniej jednak czasami – w szczególności w starszym wieku – mogą być spowodowane problemami natury neurologicznej. Wówczas problem może być poważny, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko może się wydawać funkcjonować poprawnie, a natomiast osobę chorą mogą nachodzić niezidentyfikowane bóle czy mogą się pojawiać różnorodne kłopoty z poruszaniem.

W ekstremalnych przypadkach zdarzają się przykładowo zawroty głowy lub całkowita niewładność rąk czy nóg, trwająca krótką chwilę, niemniej jednak mogąca spowodować utratę równowagi i bardzo poważne złamania albo potłuczenia.

Co robić w takiej okoliczności? Głównie nie zostawiajmy osoby starszej samej sobie. Powinniśmy nakłonić ją na badania, a także powinien ją obejrzeć odpowiedni rehabilitant. Jeśli przyczyną problemów są na przykład uciski na kręgosłup, to pomoże tutaj odpowiednie ćwiczenie tej partii ciała, które rozluźni uciski występujące w tym obszarze. To jednak może zrobić jedynie świetny terapeuta rehabilitacyjny, ponieważ w innym wypadku stawiamy tylko taką osobę przed ryzykiem wystąpienia jeszcze dużo ważniejszych powikłań.

Czasami kłopoty z poruszaniem się mogą się pojawić po przebytym urazie mózgu lub wylewie. Niestety w tym drugim przypadku rzadko mamy do czynienia z powrotem do pełnej sprawności, ale nie powinno się się zniechęcać. Rehabilitacja przebiegnie właściwie jeżeli zatrudnimy kompetentną osobę, która będzie wiedziała co robi i będzie współpracowała z lekarzami. Warto tutaj podkreślić, że nigdy nie powinno się próbować rehabilitacji na swoją rękę, ponieważ ta może zakończyć się większymi szkodami niż pożytkiem. Szczególnie leczenie po złamaniach powinien przeprowadzić odpowiedni fizjoterapeuta, który będzie odpowiednio wykwalifikowany w tym typie schorzeń. Warto dodać że praca z taką osobą może nas nieco kosztować, niemniej jednak weźmy pod uwagę to, że tutaj nie finanse są bardzo ważne, tylko zdrowie naszych najbliższych.

Zobacz także: monolocostore.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=512260

admin kategoria: Bez kategorii dnia 30 Styczeń 2018 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze