przejdź do treści wpisy

Urazy ciała

Problemy z układem kostnym i stawowym mogą zdarzyć się nam w każdym wieku. Najczęściej są one skutkiem złamań czy również powikłań spowodowanych przeciążeniem pewnych partii ciał, niemniej jednak czasem – zwłaszcza w starszym wieku – mogą być spowodowane problemami natury neurologicznej. Wówczas problem może być poważny, ponieważ na 1-szy rzut oka wszystko może się wydawać funkcjonować poprawnie, a jednak osobę chorą mogą nachodzić niezidentyfikowane bóle czy mogą się pojawiać różne problemy z poruszaniem.

W ekstremalnych przypadkach zdarzają się przykładowo zawroty głowy albo całkowita niewładność rąk czy nóg, trwająca krótką chwilę, niemniej jednak mogąca spowodować utratę równowagi i bardzo poważne złamania lub potłuczenia.

Co robić w takim wypadku? Przede wszystkim nie zostawiajmy osoby starszej samej sobie. Musimy nakłonić ją na badania, a też powinien ją obejrzeć odpowiedni fizjoterapeuta. Jeśli przyczyną problemów są np uciski na kręgosłup, to pomoże tutaj odpowiednie ćwiczenie tej partii ciała, które rozluźni uciski występujące w tym obszarze. To jednakże może zrobić wyłącznie odpowiedni rehabilitant, ponieważ w przeciwnym razie stawiamy tylko taką osobę przed ryzykiem wystąpienia jeszcze dużo ważniejszych powikłań.

Czasami problemy z poruszaniem się mogą się pojawić po przebytym urazie mózgu albo wylewie. Na nieszczęście w tym drugim przypadku rzadko mamy do czynienia z powrotem do pełnej sprawności, niemniej jednak nie należy się zniechęcać. Rehabilitacja przebiegnie właściwie jeżeli już zatrudnimy kompetentną osobę, która będzie wiedziała co robi i będzie współpracowała z lekarzami. Warto tutaj zaznaczyć, że przenigdy nie należy próbować rehabilitacji na swoją rękę, ponieważ ta może zakończyć się większymi szkodami niż pożytkiem. Szczególnie leczenie po złamaniach powinien przeprowadzić świetny kinezyterapeuta, który będzie należycie wykwalifikowany w tym typie schorzeń. Warto wspomnieć że praca z taką osobą może nas nieco kosztować, niemniej jednak weźmy pod uwagę to, że tutaj nie finanse są najbardziej istotne, wyłącznie zdrowie naszych najbliższych.

Zobacz: rinconchoquero.diariodehuelva.es/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1023724

admin kategoria: Bez kategorii dnia 30 Styczeń 2018 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:

Musisz się zalogować aby komentować.

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze